EN
AramaSonuclari
2018 Trendlerine Son Bakış

2018 Trendlerine Son Bakış

Modayla Flört Eden Filmler-1


2018 Trendlerine Son Bakış

Takvimler 2018’in sonuna geldiğimizi işaret ederken yavaş yavaş bu sene neler olmuş neler bitmiş hatırlama zamanı. 2017 sonunda, bir sonraki yıl için ortaya atılan tahminlerin 2018’de ne kadar tutarlı olduğunu yıl içinde gördük.

Bu sene, moda dünyasında öne çıkan ve sizlerle paylaştığımız trendleri tekrar hatırlayalım.

 80'lerin Dönüşü


80’lerin Dönüşü

2018, hem klasiklerin hem de yeni trendlerin birbirine harmanlandığı ve sonucunda dönüp dolaşıp tekrar 80’lerle karşılaştığımız bir yıl oldu. Peki nereden çıktı bu 80’ler de yine moda dünyasının merkezine oturdu derseniz bir fikrimiz yok. Bunun için sadece “Moda tanrıları öyle istedi!” diyebiliriz.

Dış giyim, abiye, aksesuar gibi birçok farklı alanda etkisini hissettiren 80’ler; podyumlarda bol bol vatka, asimetrik kesim, yanardöner folyo kumaşlar ve neon renkler gibi temel özellikleriyle karşılığını buldu. Her markanın ve moda evinin koleksiyonlarında yer verdiği bu trend, 2018’de en çok gördüğümüz akımların başında geldi.

 


Leopar Desenli Tasarımlar


Leopar Desenli Tasarımlar

80’lere dönüşün devamı gibi, bu sene karşılaştığımız bir diğer eski ama yeni trend ise leopar deseni oldu. Her iki üç yılda bir tekrar karşımıza çıkan leopar desenli tasarımlar, dolabından bu parçaları eksik etmeyenlerin bu sezon da hayatını kurtardı.

Yıllar içinde moda dünyasındaki değişimlere göre zaman zaman dışladığımız, yeri gelince de seve seve kullandığımız hayvan desenli tasarımlar, özellikle dış giyim başlığı altında epey bir popülerdi. Hem günlük kullanımda hem de özel davetlerde cesur tasarımlarla karşımıza çıkan leopar deseninin önümüzdeki birkaç yıl içinde tekrar gündeme geleceğini söylememize bile gerek yok.

 


Modayla Flört Eden Filmler-2


Ekose

Kökeni 1500’lü yılların İskoçya’sına kadar uzanan ekose deseni, özellikle son iki üç yıldır moda dünyasında etkisini hissettiriyordu. 2018’e geldiğimizde ise ekosenin zirve noktasına ulaşarak her başlık altında kendisinden söz ettiren bir trende dönüşüne şahit olduk.

Sadece belirli bir sezona ait değil, dört mevsim kullanılabilecek parçalarda etkisini gösteren ekose deseni, daha sivri tasarımları sevenler ya da klasik çizgileri tercih edenler için zengin renk ve desen çeşitleriyle bu senenin “Kurtarıcı” başlığı altında yer aldı.

Bizim de ekose desenini merkeze alıp “Modern İskoç Ruhu” başlıklı koleksiyonumuzda yer verdiğimiz parçaları web sitemizde bulabilirsiniz.

 

 


Modayla Flört Eden Filmler-2


Pastel Renkler

Hemen hemen her tasarımcının bu sene tasarımlarında elini korkak alıştırmadan kullandığı lila, yeşil, krem ve sarı renk ağırlıklı pastel tonlar, 2018 yazının bir numaralı trendi olarak tarih sayfalarında yerini aldı.

 


Modayla Flört Eden Filmler-2


Jean

2018 için kotun yüksek modaya döndüğü yıl diyebiliriz. En son 2000’lerin başında bu kadar ağırlıklı karşılaştığımız dönemden sonra bir kere daha podyumda gördüğümüz jean’ler; ceketten elbiseye, etekten pantolona her yerde karşımıza çıkarak günlük rahatlıktan podyum şıklığına adım atmak isteyenlerin vazgeçilmez tercihi oldu.