EN
AramaSonuclari
BİR PALTONUN ANATOMİSİ

BİR PALTONUN ANATOMİSİ

 

BİR PALTONUN ANATOMİSİ


BİR PALTONUN ANATOMİSİ

 

Havaların iyiden iyiye soğumasıyla birlikte bir çoğumuza kabanlar paltolar giymek bir zorunluluk gibi geliyor. Bu his, uzun ve sıcak yazın ardından gelen kışa alışamama durumunun bir uzantısı. Koyu renkli büyük paltoların içine kapanmak, yaz özgürlüğünün bitip, kış esaretinin başladığı anlamını taşıyor gibi görünse de durum pek te öyle iç karartıcı değil.

 

Dış giyim ürünlerine dair çeşitlilik, kabanlara, paltolara, parkalara olan bakış açısında büyük bir değişim başlattı. Kabanlarda ve paltolarda, yerine başka renk düşünemediğimiz siyah, camel, gri ve lacivertin yerini canlı renkler, göz kamaştıran desenler almaya başlarken, işleme ve nakışın dışında, tasarımcıların hayal gücünü en güçlü şekilde yansıtan detaylar ön plana çıkmaya başladı.

 

İşlevsellik te bir kenara atılmadı. Büyük cepler, soğuğa karşı maksimum korumayı sağlayan materyaller, kapüşonlar ve diğer tüm aksesuarlar sokakta olmak isteyen herkesin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırmak için dış giyim ürünlerine eşlik etti.

 

Gerçek kürke karşı verilen tepkiler, kürk benzeri suni malzemelerin geliştirilmesine büyük katkı sağladı. Suni kürkler yarattıkları his ile gerçeğinden ayırt edilemezken, diğer dış giyim ürünlerinin yaşadığı yenilik sürecine dahil oldu.

 

Sonuç? Mükemmel.

 

Üzerine uygulanan desenler ve renklerle alıştığımız görsellerin dışında bir görünüm kazanan suni kürk paltolar, giyinmeye karşı sahip olunan cesaret eksikliğini de tamamlamaya büyük oranda yardımcı oldu. Kürk gibi gösterişli bir materyal üzerine desenlerin ve renklerin de eklenmesiyle oluşan karşı konulması zor sonuç, bizi cesaretlendirdi ve kış stilimizi koyu renklerin sınırsız tesirinden biraz olsun uzaklaştırdı, palto giyme işini zorunluluk olmaktan çıkardı.

 

Gri ve soğuk kış aylarında dışarı çıkarken yapılabilecek en iyi şeylerden biri bu desenli ve renkli suni kürk paltolardan güç almak. Twist koleksiyonunun yılbaşı gecesine de eşlik etmek için de yaratılan desenli kürkleri, paltoları ve kabanları kışın gelişine sabırsızlanmanın en özel sebeplerden biri haline geldi.

 

Twist kaban koleksiyonuna buradan ulaşabilirsin.

 

26.12.2016