EN
AramaSonuclari
EN BAŞARILI DÖVMECİLER REHBERİNİZ BURADA

EN BAŞARILI DÖVMECİLER REHBERİNİZ BURADA

En Başarılı Dövmeciler-1


Son yıllarda gittikçe popülerleşen ve neredeyse hepimizin en az bir kere o “zzzzz” sesini duyup tatlı acısını hissettiğimiz dövme dünyası, her geçen yıl genişlemeye ve büyümeye devam ediyor.

Ünü yurt dışına taşınıp kariyerine farklı ülkelerde devam edenlerden sektörün eskilerine, ünlülerin dövmecilerinden karanlık bir hayal gücünü estetik bir bakış açısıyla kağıda ve sonrasında vücudunuza aktaran en başarılı Türk dövmecileri bir araya topladık.

 En Başarılı Dövmeciler-2


Havva Karabudak

Detaycılık konusunda sınırları zorlayan isimlerden biri olan Havva Karabudak’ı kanaviçe ve çember içine yaptığı detaylı minyatür dövmelerle tanımış olsak da kendisi siyah beyaz, renkli, linework, dotwork fark etmeksizin yaptığı işin hakkını sonuna kadar veren bir isim.

Tasarımlarının ilhamını çoğunlukla çocukluğu ve gördüğü rüyalardan, kimi zamansa gündelik yaşantısında gördüğü bir kareden aldığını belirten Karabudak, İstanbul’da ünlenmiş olsa da dövmecilik kariyerine Ankara’da başlamış.

Miley Cyrus, Justin Bieber ve Rihanna gibi ünlü isimlerin vücutlarında da sanatını icra eden Havva Karabudak, bir süredir BangBangNYC’nin kadrosuna katıldığı için kendisinin elinden çıkmış bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız biraz yol gitmeniz gerekiyor. Ama hayatınız boyunca taşıyacağınız bir dövme için buna değeceğini düşünüyoruz.

@evakrbdk

 

En Başarılı Dövmeciler-3


Orkan Yılan

Animasyon eğitimi alan ama dövme tutkusu sebebiyle ikinci yılında her şeyi bırakıp sadece dövme yapmaya başlayan Orkan Yılan için dövme dünyasının Donnie Darko’su diyebiliriz.

Yarattığı karakterler ve tasarımlarla bizleri distopik ve karanlık bir dünyaya çeken Yılan, ağırlıklı olarak siyah ve kırmızı renklerle çalışıyor. Çizimlerini hayata geçirirken karma bir teknik kullanan Yılan’ın tasarımlarında tavşan karakteri ise neredeyse her işinde karşımıza çıkıyor.

Şu anda kendi ev stüdyosunda dövme yapan Orkan Yılan aka Bunnyking, geniş ama karanlık bir hayal gücünün içinde Twin Peaks’ten çarpık doğa manzaralarına, balinalardan palyaçolara geniş bir yelpazede tasarımlarıyla sizleri bekliyor.

@bunnykingx

 

En Başarılı Dövmeciler-4


Reşat Gül

İstanbul’da ve hatta Türkiye’de dövme sanatının eskilerinden olan Reşat Gül’ün bu alana yöneldiği yıllarda ülkemizde dövmecilerin
ve dövme stüdyolarının sayısı bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaydı.

Kendisini her zaman bir sanatçı olarak gören Gül, siz fikrinizi anlattığınızda kafasında o fikri kendi tasarımıyla birleştirip çoktan çizmeye başlayan isimlerden. Kendi elleriyle yaptığı makine ile çizdiği ilk dövmesinden bu yana üretmeye devam eden Reşat Gül; renkli, renksiz, portre, sulu boya vs. her türde kendinizi emanet edebileceğiniz isimlerden birisi.

Reşat Gül’ün internet sitesinde kendisi hakkında yazdığı “Ülkedeki mevcut dövme sanatındaki kavram yetersizliğinin farkına varan Reşat, yeni bir bakış açısı yaratmak gerektiğini anladı ve bu durum kendi favori konseptini “Realizm” olarak seçmesinde etkili oldu.” açıklaması Gül’ün tarzı ve gittiğinizde nelerle karşılaşabileceğinizle dair sizlere fikir verebilir.

@resatgul

 

En Başarılı Dövmeciler-5


Barış Yeşilbaş

Dotwork, geometrik desenler ve sulu boya tarzını bir arada kullanmayı başaran ve ünü ülkemizden dışarı taşmış isimlerden birisi Barış Yeşilbaş. Aslen İktisat mezunu olan Yeşilbaş, dövmelerini yaptırdığı stüdyonun iş teklifiyle birlikte bu dünyaya giriş yapan ve listedeki kariyerini New York’ta sürdüren bir diğer ismimiz.

Yaptığı çalışmalarla karşılaştığımızda “Bu Barış Yeşilbaş dövmesi” dedirtecek kadar spesifik bir tarza sahip olan Yeşilbaş, bugüne kadar bu işi yaparak geçirdiği zamanı “Binlerce değişik insanla tanıştım, hikayelerini dinledim, hayatlarının veya ailelerinin bir parçası oldum, tecrübelerini dinledim ve dersler çıkardım” diyerek anlatıyor.

Birçok farklı tarzı bir arada kullanıp en sonunda imza hareketi olan sulu boya tekniğiyle kendisini diğer dövme sanatçılarından bir adım öne çıkaran
Barış Yeşilbaş’ın işleri kesinlikle görülmeye değer.

@barisyesilbas

 

En Başarılı Dövmeciler-5


Çağrı Durmaz

Gelelim dövme sanatının minimal tasarımlarının yer aldığı kısmına. Genelde dövme yaptırmak isteyenlerin ilk adım olarak güvenli bir basamak olarak tercih ettiği tarz olan minimal tasarıma sahip dövmeler için bizim tercihimiz ise Çağrı Durmaz.

İnce hatlara sahip linework tasarımların yanı sıra kalemle yazamayacağımız incelik ve şıklıkta el yazısı dövmeler de icra eden Durmaz; ilk dövmesi için büyük dövmeler ve karışık tasarımlara kalkışmaktan uzak duranların ya da daha minimal bir zevke sahip olan dövme meraklılarının beklediğinin karşılığını verecek bir isim.

Bonus olarak ülkemizde rahatlıkla başarılı bir komedyen olacak mizah yanıyla da Çağrı’yla olan seansınız ışık hızında ve karnınız ağrıyana kadar gülerek geçebilir.
Bonus gibi bonus…

 


18.09.2018