EN
AramaSonuclari
Ocak Ayı İstanbul Rehberi

Ocak Ayı İstanbul Rehberi

Modayla Flört Eden Filmler-1


Ocak Ayı İstanbul Rehberi

2019, her ne kadar bizleri dışarı çıkmaktan vazgeçirecek hava durumu senaryolarıyla karşı karşıya bıraksa da bir yandan da şehirde katılabileceğimiz bir sürü etkinlikle dışarı çımaya teşvik ediyor. Ocak ayı içerisinde konser, sergi, tiyatro ve sinema başlıklarından gözümüze çarpan etkinlikleri sizler için bir araya getirdik.

2019’un bütün Twister’lara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl getirmesi dileğiyle.

 80'lerin Dönüşü


Wildlife

Yılın ilk cuma gününde vizyona giren Wildlife’ın yönetmen koltuğunda; Ruby Sparks, There Will Be Blood, Prisoners, Swiss Army Man, Love & Mercy ve Little Miss Sunshine gibi filmlerdeki oyunculuğuyla jenerasyonunun önemli isimlerinden birine dönüşen Paul Dano yer alıyor.

60’ların Montana’sında bir ailenin hikayesini anlatan Wildlife, profesyonel bir golfçü olan Jake Gyllenhaal’un işini kaybettikten sonra ailesini terk etmesini ve çocuğu ile bir başına kalan Carey Mulligan’ın yaşadığı zorlukları anlatıyor.

“Sinema nasıl olsa karanlıktır ne giydiğimizin ne önemi var?” diye düşünenlerden değilseniz, o zaman size tavsiye edebileceğimiz çok güzel parçalarımız var. Arkadaş grubunuz ya da erkek arkadaşınızla “Önce güzel bir yemek yiyip sonra da güzel bir film izleriz” diyerek planladığınız bir buluşmada için size tavsiyemiz, sezonun trendi olan ve 2019 içinde de bol bol göreceğimizi tahmin ettiğimiz hayvan desenli parçalar.

 


Leopar Desenli Tasarımlar


The Art Space Germany

İstanbul’un köklü sanat mekanlarından Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde yer alan The Art Space Germany isimli sergi, Almanya’nın kültür ve sanat ikliminden beslenen sanatçıları ve eserlerini bir araya getirecek.

Avrupa uluslararası kültür politikası çerçevesinde düzenlenen ilk ulus ötesi sergi olması açısından da önemli bir yeri bulunan sergi, görsel sanatları yaratım sınırlarının ötesine taşımayı amaçlıyor. Armando, Candice Breitz, Tony Cragg, Marianne Eigenheer, Ayṣe Erkmen, Christine Hill, Magdalena Jetelová, Per Kirkeby, Joseph Kosuth, Marie-Jo Lafontaine, Nam June Paik, Giuseppe Spagnulo ve Herman de Vries gibi önemli isimleri bir araya getiren The Art Space Germany isimli sergi, 10 Ocak ile 9 Şubat arası ziyaretçilerini bekliyor.

Günümüzde bir sanat etkinliğine katılmak, sadece bir sanat etkinliğine katılmaktan çok daha fazlası. O yüzden tarzınızı gittiğimiz her yere götürmek adına böyle bir etkinlikte de şıklığınızı korumak için size “Yeni Bir Heyecan” isimli koleksiyonumuzdan yüksek bel siyah skinny pantolon ve siyah renkli örme crop kazağımızı öneriyoruz.

 


Modayla Flört Eden Filmler-2


Thylacine

Vizyona göz atıp, sanat dünyasında neler olup bitiyor kısmını tamamladığımıza göre Ocak ayında dikkatimizi çeken bir konser ile devam edebiliriz. Zorlu PSM’nin 25 Ocak’ta Studio’da ağırlayacağı William Rezé aka Thylacine, birçok grupta saksafoncu olarak yer aldıktan sonra 2012 yılında kendisini DJ kabinine atan yetenekli bir isim.

Massive Attack, Four Tet ve Moderat gibi isimlerden ilham alarak şarkılarını ve setlerini hazırlayan Thylacine, dinleyenleri kendisine bağlayan güçlü parçalarını ilk aşkı olan saksafondan vazgeçmeden bir arada harmanlamayı başarıyor. Son yıllarda Türkiye’den de epey bir dinleyici kitlesi oluşturan yetenekli ismi ilk defa canlı izlemek için güzel bir fırsat.

“Konsere giderken ne giyelim?” sorusuna gelecek olursak, etkinlik dans etme ihtimaliniz yüksek bir konser olacağı için şıklığı elden bırakmadan daha casual ve rahat kıyafetler tercih edebiliriz. Renkli bir skinny jean, rahat bir sneaker, desenli oversize bir gömlek ya da neon bir tişörtün yanında size eşlik edecek bel çantanızla eğlenirken bir yandan da tarzınızdan ödün vermemiş oluruz.

 

 


Modayla Flört Eden Filmler-2


Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’nın tiyatro uyarlaması, geçtiğimiz sezon gördüğü büyük ilgiden sonra bu sezon da kaldığı yerden devam ediyor.

Engin Alkan’ın rejisörlüğünde Tuba Ünsal, Engin Alkan, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner ve Emrah Altıntoprak gibi isimlerin yer aldığı kadrosuyla izleyiciyle buluşan oyun; Anadolu’nun işgali sırasında babası tarafından müttefik Almanya’ya gönderilen Raif’in, ressam Maria Puder’le Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesini anlatıyor. 20 Ocak’ta UNIQ HALL’da izleyiciyle buluşacak yapımın biletleri için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Bu etkinliğin “Giderken ne giysek?” sorusunun cevabı, biraz da etkinlik isminde gizli. Bu kışın dış giyim trendleri arasında yer alan ve detaylarıyla fark yaratan kabanlar, Kürk Mantolu Madonna’yı izlemeye giderken mükemmel bir tercih olacaktır. Yaka aplikeli montların da göz ardı edilemeyecek bir popülaritesi olduğu ortada. O zaman sizleri buraya alalım ve çeşitlere birlikte göz atalım.


22.01.2019