EN
AramaSonuclari
RÖPORTAJ; HADİSE

RÖPORTAJ; HADİSE


Dünyaca ünlü yıldızların ışıklarını markalarla paylaşması alışıldık durumlardan biri haline gelse de, ortaya çıkacak sonuçları beklemek modayla çok ilgisi olmayanları bile heyecanlandırıyor. Türkiye’de bunun örneklerine pek rastlanmazken, Twist’in unique ve stiller ile oynayan tavrını en doğru şekilde yansıtacağını düşündüğümüz için aklımıza ilk gelen isim Ajda Pekkan ile başlayan bu birliktelik hikayesine bir yenisini eklemek istediğimizde en doğru ismin Hadise olduğunda hepimiz hemfikirdik.

 

Sahnede yarattığı enerji, sıcak karakterinin yanındaki cool tavrı, milyonları peşinden sürükleyen aurasıyla bizi gökyüzündeki yıldızlara yaklaştıran Hadise’nin Twist için hazırladığı Hadise For Twist Koleksiyonu’nun İlkbahar-Yaz sezonu mağazalardaki yerini aldı. Koleksiyon ve daha fazlası hakkında Hadise ile Twist Blog için özel, keyifli bir röportaj yaptık. Keyifli okumalar.

  RÖPORTAJ; HADİSE-1

Birlikte hazırladığımız ikinci koleksiyon bu. Biz en az ilkinde olduğu kadar heyecanlıyız. Sen bu koleksiyon için neler hissediyorsun?

 

Duygularımız aynı açıkçası. Ben de çok heyecanlıyım. Yine ilk koleksiyonumda da olduğu gibi çok içime sinen bir iş oldu. Çok güzel ve yoğun çalıştığımız bir dönem geçirdik ama sonuç süper oldu.

 

Koleksiyon modern ve ışıltılı detaylara sahip klasik parçalardan oluşuyor. Sen alışveriş yaparken neleri göz önünde tutuyorsun?
Benim için özellikle günlük kullandığım kıyafetlerde rahatlık çok önemli. Tabii ki şık olmalı ama herhangi bir parçayı şık diye satın almam. Kendimi içinde iyi hissetmeliyim.

 

Kendi adını taşıyan bir koleksiyonun en büyük hayallerin arasında olduğunu biliyoruz. Kıyafetlere olan merakın çocukluğundan mı geliyor?
Bu hep yapmak istediğim bir şeydi ve yıllardır da dile getiriyordum bu arzumu. Çocukluğumdan beri kıyafetlere ilgim vardı.

 RÖPORTAJ; HADİSE-2

Müzik çalışmalarının yanında bir de televizyon programı var. Bu kadar çok şeyi bir arada yürütmek zor olmuyor mu? Nasıl organize olabiliyorsun?
Ben çalışarak dinlenenlerdenim. Çalışmayı seviyorum. Doğru bir ajanda ile her şeyi planlamanız mümkün. Doğru ekip de çok önemli tabii ki. Zorlandığım dönemler olmuyor mu, tabii ki oluyor ama bunların arasına hemen kendime birkaç günlük küçük tatiller organize ediyorum. Bu kısa tatiller bana çok iyi geliyor.

 

Bir hayat daha yaşama şansın olsaydı, müzik yerine tasarımı seçer miydin?
Moda, tasarım ilgilendiğim alanlar ama müziğimin yerini hiçbir şey tutamaz. Müzik benim yaşama biçimim, olmazsa olmazım. Bin tane de hayatım olsa sanırım her seferinde müziği seçerdim.

 RÖPORTAJ; HADİSE-3

Sahnedeki ve sosyal hayatındaki kendinden emin duruşun Hadise For Twist Koleksiyonu’ndaki tasarımlara da yansıyor. Kıyafetlerin insanların özgüvenini desteklediğini, ekstra bir şeyler kattığını düşünüyor musun?
Bunun olmasını özellikle istedim. Hadise For Twist beni yansıtmalıydı ve tam da istediğim gibi oldu. Herkes üzerinde etkisi aynı mıdır bunu bilemem ama ben kıyafetlerle insanın duyguları arasında ilişki olduğunu düşünüyorum.

 

Kız kardeşlerinle birbirinize çok bağlısınız. Hem iş hem de özel hayatınızda hiç ayrılmadığınızı biliyorum. Çocukken birbirinizin kıyafetlerini giymek konusunda klasik kız kardeş kavgaları yaşar mıydınız?
Herkesin tabii ki kendine ait bir hayatı var ama evet kız kardeşlerimle beraber çalışıyoruz. Ablam Hülya menajerim, kız kardeşim Derya da stylistim. Beni dünya üzerinde en iyi tanıyan iki insanla beraber çalıştığım için kendini çok şanslı hissediyorum. Tabii ki yaşardık bence bu tatlı kavgalar tüm kız kardeşler arasında yaşanmıştır.

  RÖPORTAJ; HADİSE-4

Koleksiyon üzerinde birlikte çalıştığımız dönemlerde seni her defasında makyajsız gördük. Günlük hayatında makyajı pek sevmiyorsun sanırım. Hepimizi hayran bırakan çok genç, saf ve temiz bir cildin var. Sahne ve televizyon makyajına rağmen cildini nasıl koruyorsun?
Makyaj yapmayı çok seviyorum ama çalışmadığım günlerde yapmaktan kaçınıyorum çünkü cildimin dinlenmeye ihtiyacı oluyor. En önemli sırrım saat kaç olursa olsun, ne kadar yorgun olursam olayım asla makyajla uyumam. Doğru makyaj temizliği cilt için çok önemli. Temizlikten sonra da cildimin nem dengesini korumaya özen gösteriyorum.

  RÖPORTAJ; HADİSE-5

Hadise For Twist Koleksiyonu’nun kampanya çekimlerini Emre Ünal ile yaptık. Diğer zamanlarda da sürekli birlikte çalışıyorsunuz. Emre’yle çalışmak nasıl? Kampanya çekimleri nasıl geçti?
Emre ile uzun süredir beraber çalışıyoruz. Gözüne ve yeteneğine çok inanıyorum ve fotoğraflarıyla beni çok iyi yansıttığına inandığım için kendimi ona rahatlıkla teslim ediyorum. Elektriğimiz güzel tuttu ve biliyorsunuz bu her zaman, herkesle mümkün olmuyor. Kampanya çekimleri de bu yüzden çok keyifli geçti..

 

Hadise For Twist Koleksiyonu’ndan sonra kendi adınla bir marka yaratmayı düşünüyor musun?
Planlarım arasında bu da var ama hep söylediğim gibi doğru zaman çok önemli...

 

RÖPORTAJ; HADİSE-6

18.04.2016

Blog sayfasına geri dönmek için tıklayınız.