EN
AramaSonuclari
YENİ SEZONUN PUSULASI NİTELİĞİNDE: İSKOÇYA

YENİ SEZONUN PUSULASI NİTELİĞİNDE: İSKOÇYA

Yeni Sezonun Pusulası Niteliğinde; İskoçya-1


İskoçya aklınıza neleri getiriyor? Meşhur kaleleri, yüzlerce çeşit ödüllü viskisi, gayda, inanılmaz soğuk havası, lezzet kasırgası olan doğal suyu? Evet, bunların hepsi doğru.

Peki, köklü bir tarihi ve filmlere konu olan hikayelerle dolu olan İskoçya’nın aynı zamanda ekose deseninin anavatanı olduğunu biliyor muydunuz?

Kökeni 1500’lü yıllara kadar uzanan ve 1700’lü yıllarda Britanya’da yasaklanmasına kadar uzanan uzun bir hikayesi olan ekose; yıllar içerisinde aksesuar, günlük kullanım ya da “High Fashion” gibi alanlara nüfuz etmiş bir desen. Bu desen ve birlikte getirdiği kültür, bugüne kadar birçok kez moda dünyasında ve podyumlarda kendine yer buldu.

Şimdi de İskoç ruhu, bir kez daha son yılların yükselişte olan trendleri arasında karşımıza çıkıyor. Meşhur “Kilt” eteğinden gelen ekose deseni, son 2-3 senedir neredeyse her büyük moda evinin kreasyonlarıyla gündemde. Biz de “Modern İskoç Ruhu” koleksiyonumuzda sizler için bu deseni tekrar yorumladık. İşte bu sezonun öne çıkan başarılı ekose desenli parçaları.

 Yeni Sezonun Pusulası Niteliğinde; İskoçya-2


Siyah Desen Geçişli Tunik

Standart alışık olduğumuz tunik örneklerinden ekose deseniyle ayrılan bu desen geçişli tunik, uzun bir gömlekle ince bir tunik arasında yer alıyor.
Geniş bir cep kısmına sahip olan tuniğin sırt kısmındaki farklı ekose detayının cep için kullanılan desenle örtüşmesi ise parçaya ayrı bir hava katmış.

 

Yeni Sezonun Pusulası Niteliğinde; İskoçya-3


Siyah Desen Geçişli Çift Kemer Aplikeli Etek

Siyah desen geçişli tuniğin devamı niteliğinde olan çift kemer aplikeli etek, aynı tunikte olduğu gibi iki farklı ekose desenini aynı tasarım üzerinde birleştiriyor. Bu birleşime ek olarak yan taraflarında pileli düz siyah kumaş ve çift kemer detayıyla karşımıza çıkan etek, sonbaharın güneşli günlerinde kullanmak için ideal.

 

Yeni Sezonun Pusulası Niteliğinde; İskoçya-4


Siyah Kumaş Mix’li Biker Ceket

Deri ve kumaşın birlikte kullanıldığı Biker ceket, ekose deseninin yanında düz çizgi detayıyla da dikkat çekiyor.
Klasik bir deri ceketin farklı kombinasyonlarla da tercih edilebilecek bir şekilde yeniden yorumlanmasıyla karşımıza gelen parçayı ister spor ister günlük kullanımda tercih edebilirsiniz.

 

Yeni Sezonun Pusulası Niteliğinde; İskoçya-5


Kırmızı Eskitme Form Gömlek

Yazımızın içindeki tek siyah olmayan parça olarak öne çıkan kırmızı gömleğimiz, eskitme detayıyla vintage bir görünüme sahip.
Siyah pantolonla ve Chelsea botlarla gayet şık bir görünüm kazandıracak parça, son yılların mottosu olan “Eforsuz şıklık” için harika bir tercih.

 


01.11.2018