EN
AramaSonuclari
YOL HİKAYESİ

YOL HİKAYESİ

 

Her yeni sezon, bizim için yeni bir hikaye anlamına geliyor. Yaratıcılığın sınırlarında yapılan geziler de zamanla bir yol hikayesine dönüşüyor. Özgürce yapılan her tasarım, içimizdeki özgürlük duygusunu körüklüyor ve hikayelerimizi yaratmada bize yardımcı oluyor.

 

Her şeyi bırakıp, kaçıp gitmek istediğimiz anlarda, uçsuz bucaksız yollarda yapılan yolculuklar hayal ediyoruz. Yanımıza yalnızca birkaç parça eşya alıp, arkada bıraktıklarımızdan ziyade önümüze çıkacakları hayal ettiğimiz yolculuklar. Ekstra ağırlığa gerek yok ; bir Jean, bir t-shirt, belki bir gömlek ve uğurlu olduğuna inandığımız küpelerimiz. Daha fazlasına gerek var mı?

  YOL HİKAYESİ-1

Özgürlük bir kıyafet ile tanımlanacaksa, sanırım en doğru parça Jean olur. Yaş, statü, vücut tipi ayırdetmeyen tek şey olan Jean, evrensel bir üniforma gibi yıllardır üzerimizde. Çaba gerektirmeden stil sahibi olmayı sağlayan, tamamlamak için basic bir beyaz t-shirt’ten başkasına ihtiyaç duymayan jeanler, yol-hikayesi koleksiyonuna son dokunuşu yapıyor. Yol hikayemizdeki en yakın arkadaşımızın bir Jean pantolon olması kaçınılmaz.

 

Çocukken sahip olduğumuz ilk bisiklet, üzerine bindiğimiz anda bizi her yere götürebilecek bir uzay aracı kadar güçlü görünmedi mi gözümüze ? Annemizin elini tutmayı bırakıp, artık kendi başımıza yola çıkabileceğimize inandığımız an, ilk bisikletimize bindiğimiz an ile aynı. Ayağımız yerden kesildiği anda hafifledik ve hafiflemenin özgürlükle eş anlamlı olduğunu da o zaman öğrendik.

  YOL HİKAYESİ-2

Pamuklu kumaşın tenimizde yarattığı doğal ve yumuşak his, içimize yerleşen hafiflik duygusunu kalıcı hale getiriyor. Doğallığa yaklaştıkça özgürleşiyoruz ve seçimlerimizi de bunu kısıtlamayacak şeyler üzerinde yapıyoruz. yol-hikayesi’in pamuklu kumaşlar ile hazırlanan gömlekleri de çocukluğumuzdan yanımıza kalan anıların izleri gibi. Bir de üzerinde bisiklet desenleri varsa...

  YOL HİKAYESİ-3

Yola çıkarken yanımıza alacağımız şeyler arasında küçük ama hatırası büyük, uğurlu olduğuna inandığımız özel bir eşyaya ihtiyaç duyabiliriz. yol-hikayesi’in aksesuar koleksiyonu da en özel anlara eşlik edecek ve o anları hatırlatacak parçalar ile hazırlanıyor her sezon. Koleksiyon ile konuşan, bizi heyecanlandıran, kulağımıza, bileğimize boynumuza takmak için can attığımız aksesuarlar yol-hikayesier karakterinin altını çizen en özel parçalar oluyor.

 

Yaz geldi. Yola çıkıyoruz. Küçük bir sırt çantası hepimize yeter. Bir Jean, bir gömlek, bir çift küpe. Kendi tavrımızı da eklediğimiz anda daha fazlasına ihtiyacımız yok gibi görünüyor.

 

Hafiflemek özgürleşmektir.

  YOL HİKAYESİ-5

14.06.2016

Blog sayfasına geri dönmek için tıklayınız.