Teslimat ve Kargo

Yaptığım alışverişlerde ürünüm ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi verdiğiniz siparişler 5-7 gün içinde hazırlanıp kargoya teslim edilir. 

Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. 

*İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 5-7 iş günü arasında değişmektedir.

Kargo işlemleri için ücret ödeyecek miyim?

twist.com.tr'den yapacağınız 400 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. 400 TL altındaki siparişlerin teslimat ücreti 14.99 TL olarak belirlenmiştir.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo'yu tercih etmen durumunda kargo ücreti ödemezsin. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmen durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Hafta sonu ve tatil günlerinde verdiğim siparişler ne zaman kargoya verilir?

Hafta sonu ve tatil günlerinde verdiğin siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir.

Siparişlerimin sevkiyat durumunu nereden takip edebilirim?

"Siparişlerim" sayfasından tüm siparişlerini görüntüleyebilirsin.

Siparişimi tamamladıktan sonra kargo bilgilerimi nasıl takip edeceğim?

"Siparişlerim" sayfasından ilgili siparişini görüntüleyip "Kargo Takip" linkine tıklayarak statüsünü görebilirsin. Siparişin kargoya verildiği anda tarafına e-mail ile bilgi geçilecektir.

Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Sipariş adresini "Hesabım" sayfasında bulunan Adreslerim bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında "Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum" butonunu işaretleyerek yeni adresini tanımlayabilirsin. Bu adres o andan sonraki siparişinde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsin. Ancak bu değişiklik hesabım sayfasına yansımaz sadece ilgili siparişi etkiler.

Siparişim ben yokken eve gelmiş ne yapmalıyım?

Kargo firması siparişini belirtmiş olduğun adrese teslim eder. Adresinde bulunmaman durumunda paketini en yakın şubeden alabileceğine dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketini şubeden almaman durumunda siparişin twist.com.tr deposuna geri döner.

Kargomda eksik ürün çıkarsa ne yapmalıyım?

Kargonu mutlaka kargo yetkilisinin yanında açmalı ve içindeki ürünlerin faturan ile aynı olduğundan, paketin bozulmamış olduğundan emin olman gerekmektedir. Eksik olduğunu farkettiğin kargonu bekletmeden firmamıza iade edebilirsin. İadeni yaparken mutlaka paket içinden çıkan forma sebep yazınız. Hesabım sekmesinden “sipariş detayı” na girerek iadeni tamamlayabilirsin. Aksi takdirde iaden kabul edilmeyecektir.