Twıst Card

Twist Card

TWIST CARD nedir?

TWIST CARD üyesi olduğunda, Twist’in genel ve özel kampanyalarından, promosyonlarından, tanıtımlarından öncelikli olarak haberdar olur; Twist Card Çeki kazanma/harcama avantajlarından yararlanabilirsin.

TWIST CARD ile yaptığım alışverişlerden ne kadar çek kazanabilirim?

Her 200 TL alışverişe 10 TL Twist Card Çeki kazanırsın. (kampanyalar, kapsam dışı ürünler vb istisnai durumlar hariç).

TWIST CARD’ın işletim sistemini nasıldır?

Twist Card; müşterinin her alışverişi için aynı değerde bakiye oluşturmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Örneğin 100 TL değerinde bir t-shirt alan müşteri arka planda 100 TL'lik bakiyeye sahip olur.

Bakiyesi 200 TL‘ye ulaşan her müşteri 10 TL değerinde Twist Card Çekine hak kazanır ve bir sonraki yaptığı alış verişte (en erken ertesi gün olmak üzere) bu çekini kullanarak indirim kazanmış olur.

Tek alışverişinde 200 TL’ye ulaşan bir müşteri de kazandığı 10 TL değerindeki Twist Card Çeki, ancak bir gün sonra kullanabilir çünkü çekler ertesi gün aktive edilmektedir. Yapılan her alışveriş değeri 200 TL’ye tamamlanmak üzere müşterinin kart bakiyesine eklenmektedir.

TWIST CARD bir taksit kart ya da kredi kartı mıdır? TWIST CARD ücretli midir?

TWIST CARD bir taksit veya kredi kartı değildir, ödeme ve finansman özelliği bulunmamaktadır. Alışverişlerinin ödemelerinde, TWIST CARD’ı ister nakit ile ister banka kartları ile beraber kullanabilir ve çek kazanabilirsin. TWIST CARD ücretsizdir.

TWIST CARD’ı tüm Twist mağazalarında kullanabilir miyim?

Kartını TWIST CARD’ın geçerli olduğu tüm Twist mağazalarında ve www.twist.com.tr üzerinde yapacağın alışverişlerde kullanabilirsin.

Sabah alışveriş yaptım, çeklerim neden hala web sitesinde gözükmüyor?

Gün içinde yapmış olduğun alışverişlere ait bakiyeni ve çeklerini ertesi gün web sitemizde görüntüleyebilirsin.

TWIST CARD ile tüm ürünlerden çek kazanılabilir mi? Çekler tüm ürünlerde kullanılabilir mi?

Kartın, tüm Twist markalı ürünlerde geçerlidir.

Ipekyol ve Machka da sizin; o markalardan yaptığım alışverişlerden de çek kazanabilir/kullanabilir miyim?

TWIST CARD ile sadece Twist markalı ürünlerden çek kazanabilir ve yine sadece Twist markalı ürünlerde çeklerini kullanabilirsin.

TWIST CARD’a nasıl sahip olabilirim?

TWIST CARD ‘ın yoksa ve çek kazanmak istiyorsan mağazada kasada, webde ödeme aşamasında TWIST CARD kayıt süreçlerini tamamlayarak ve cep telefonu doğrulaması yaparak TWIST CARD sahibi olabilir ve çek kazanmaya hemen o alışverişinde başlayabilirsin.

Cep telefonu ve diğer bilgiler neden gerekiyor?

İlk kayıtta müşteri güvenliğini sağlamak, kartı unutman durumunda kartsız olarak çek kullanımında güvenliği ve doğru kişinin çekleri kullandığını kesinleştirmek, kazanılan çeklerin kullanım süreleriyle ilgili gerekli bilgilendirme mesajlarını iletebilmek ve özel fırsatlarla ilgili bilgilendirmeleri yapabilmek amacıyla mesaj yoluyla hizmet vermek durumundayız. Ayrıca, seni daha iyi anlayabilmemiz, alışveriş alışkanlıklarını doğru bir şekilde takip edebilmemiz ve sana özel teklifler sunabilmemiz amacıyla cep telefonu bilgini paylaşman gerekmektedir.

Yurt dışında kullandığım bir hattım var. O hat üzerinden kayıt olabilir miyim?

Sadece Türkiye operatörlerinden birine bağlı cep telefonu numarasına ait TWIST CARD Çeki kazanabilir. Yurt dışına çıkmış olan müşterimize de aktivasyon yapabilmesi için ya da web’den kart üyeliğini gerçekleştirebilmesi için güvenlik şifresi gönderilebilir.

Şirket veya kurumlar adına TWIST CARD başvurusu yapılabilir mi?

TWIST CARD yalnızca gerçek kişilere yönelik bir karttır. Şirketler, kurumlar vb. tüzel kişiler adına kart çıkartılamaz.

TWIST CARD’ın bir geçerlilik süresi var mıdır?

TWIST CARD’ın herhangi bir kullanım süresi yoktur ve yenilenmesine gerek olmaksızın geçerliliğini sürdürür. Kaybolması ya da kartın bozulması durumunda mağazalarımızdan kart yenileme işlemi yapabilirsin.

Telefonum yanımda değil, çekmiyor, şarjı bitti? Şifreyi nasıl alacağım?

Önemli değil, şifre doğrulama işlemini yapmadan da çek kazanabilirsin. Ancak çeklerini kullanabilmek için bu işlemi yapmanız gerekli. Yine bir Twist mağazasından, çağrı merkezimizden ya da web sitesinden şifre doğrulama işlemini yapabilirsin.

Aktivasyon için gönderilen şifreyi/güvenlik için gönderilen şifreyi saklamalı mıyım?

Hayır. Akvivasyon ya da güvenli çek kullanımı için gönderilen şifreler tek seferlik şifrelerdir. Sisteme işlenmesinden hemen sonra silebilirsin.

Şifreyi yanlışlıkla sisteme girilmeden sildim, ne yapacağım?

Mağazadaysan kasa görevlimiz tekrar şifre gönderecektir. Web sitesinde iken başına geldiyse “Şifreyi Tekrar Gönder” butonu ile cep telefonuna yeni bir şifre gönderilmesini sağlayabilirsin.

Programa üye olmadan önce yaptığım alışverişlerden Twist Card Çeki kazandım mı?

Hayır, kart aldığın andan itibaren yaptığın alışverişlerden çek kazanırsın.

Yurt dışında kullandığım bir hattım var. O hat üzerinden kayıt olabilir miyim?

Sadece Türkiye operatörlerinden birine bağlı cep telefonu numarasına ait TWIST CARD Çeki kazanabilir. Yurt dışına çıkmış olan müşterimize de aktivasyon yapabilmesi için ya da web’den kart üyeliğini gerçekleştirebilmesi için güvenlik şifresi gönderilebilir.

Kartımı kaybettim. Bakiyem ve Twist Card Çeklerim korunacak mı?

Evet. Kartınızı kaybetmen durumunda kartını çağrı merkezinden pasifize etmeni ve bir mağazamızdan yeniden kart sahibi olmanı öneriyoruz. Kartın kötüye kullanımı durumunda sorumluluk müşterimize aittir.

Kartım kaybolursa veya arızalanırsa ne yapmalıyım?

Kartını kaybetmen durumunda çağrı merkezini arayarak bildirimde bulunabilir ve kartın iptalini sağlayabilirsin. Twist mağazalarından yeni kartını temin edebilirsin.

Kartım kayboldu ama nasılsa çek kullanımı için güvenlik şifresi alıyorum, yine de kart yenileme işlemi yapmalı mıyım?

Biz her çek kullanımında müşteri bilgilerinin genel kontrolünü yapsak da, kartı bulan kişinin çeklerinizi kullanma riskine karşı önerimiz yeniden kart yaratmamız olacaktır. Kartı kaybettiğini farkettiğinde çağrı merkezimizi arayabilirsin.

Cep telefonum değişti. Ne yapmalıyım?

Çağrı merkezlerimizi arayabilir; web sitemizden ya da sadece TWIST CARD için düzenlenmiş mikrositemizden cep telefonu numaranı güncelleyebilirsin.

Telefon numaram değişti. O telefona bağlı kartımın Twist Card Çeklerim korunacak mı?

Evet çeklerin korunacaktır. Çağrı merkezimizden ya da web sitemiz üzerinden cep telefonu güncellemesi gerçekleştirebilirsin.

Kart başvurumu yaparken verdiğim bilgilerde değişiklik oldu. Bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Web sitesinden veya www.twist.com.tr/twistcard adresindeki mikrositeden cep telefonu doğrulaması yaparak ya da çağrı merkezinden bilgilerini güncelleyebilirsin.

Kazandığım TWIST CARD Çeklerini nasıl takip edebilirim?

Çeklerini Twist mağazalarında TWIST CARD kullanarak kasa görevlilerimizden öğrenebilir, kartınla yapmış olduğun alışverişlerin faturasının alt bölümünde yer alan bakiye bölümünde detaylı durumunu görebilirsin. Ayrıca www.twist.com.tr/twistcard adresindeki TWIST CARD websitesinden ya da websitemizin “Hesabım” bölümünden çek/bakiye durumunuzu takip edebilirsin.

Kazandığım TWIST CARD Çekleri ile ne yapabilirim?

Mağazalardan ya da twist.com.tr’den yapacağın alışverişlerinizde kazandığın Twist Card Çeklerini kullanabilirsin. Çek kullanmak için kartını kasa görevlisine vermen, kartın yanında değilse cep telefonuna gönderilecek olan şifreyi kasa görevlisine söylemen yeterli olacaktır. Kazanılan Twist Card Çekleri alışverişlerinde indirim olarak kullanabileceklerdir.

Alınan hediye çeklerinde, çeki kullanacak müşterimiz için Twist Card Çeki kazanma durumu olacaktır. Ayrıca, biriken Twist Card Çekleri, hediye çeki alımı için kullanılamayacak; sadece alışverişte kullanılabilecektir.

TWIST CARD Çeklerimi, twist.com.tr üzerinden yapacağım alışverişlerde de kullanabilir miyim?

twist.com.tr üzerinde yapacağın alışverişlerde ödeme sırasında “TWIST CARD ÇEKİ Kullan” opsiyonunu kullanarak çeklerinin tamamını ya da 10 ve katları şeklinde belirleyeceğin bir kısmını kullanabilirsin.

Twist Card Çeklerimi harcayabilmek için tamamlamam gereken bir alışveriş limiti var mıdır?

Çeklerini kullanabilmen için tamamlaman gereken bir alışveriş limiti bulunmamaktadır. İstediğin takdirde tüm alışveriş tutarını birikmiş çeklerin ile ödeyebilirsin.

Yurt dışında yaşıyorum. Her yaz gelip alışveriş de yapıyorum. Kart benim bir işime yarar mı?

Yarayacaktır. Türkiye içerisinden yaptığın alışverişler ve twist.com.tr adresinden yaptığın alışverişlerden çek kazanabileceksin.

Kartımı kullanarak TWIST’den bir ürün satın aldım, ama bu ürünü değiştirmek/iade etmek istiyorum. Bu alışverişten kazandığım bakiye/çek-ler ne olacak?

Bu yolla kazandığın çekler iadenin ardından bakiyenden silinecektir.

TWIST CARD Çeki kullanarak yaptığım alışverişin tamamını iade ettiğimde ne olacak? Kullanılan Twist Card Çeklerim bakiyeme geri iade edilecek mi?

Evet. İade süreçlerinde çekler ve ödemeler birbirinden ayrı olarak işler. O nedenle kullandığın Twist Card Çekleri, çek bakiyene geri döner; ödediğin tutar da sana iade edilir.

TWIST CARD sözleşmesinin bir kopyasını rica edebilir miyim?

Dilediğin takdirde herhangi bir TWIST mağazasından ya da TWIST CARD mikrositemizden sözleşmenin bir kopyasını edinebilirsin.

TWIST CARD üyeliğimi nasıl sonlandırabilirim?

Çağrı merkezinden sesli onay vererek TWIST CARD üyeliğini sonlandırabilirsin.