İade ve Değişim

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?
www.twist.com.tr adresinden satın aldığın ürünlerin değişimini herhangi bir Twist mağazasından faturanı göstererek yapabilirsin.
Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

www.twist.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için önce "Hesabım" sekmesinden ilgili siparişinizi seçmeniz ve talebinizi oluşturmanız gerekir. Sipariş satırında yer alan "Kargoya Verildi" yazısını tıklayın ve açılan sayfadaki “Siparişi İade” yönlendirmesi ile iade etmek istediğiniz ürünü ve iade sebebinizi seçerek süreci başlatabilirsiniz. Sonrasında paketinizden çıkan iade bilgilendirme formundaki talimatları uygulayarak herhangi MNG Kargo şubelerinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak iade formunun üzerinde yazan adresi kargo poşetini üzerine yapıştırıp kargonuzu bize gönderebilir ya da "ARVATO LOJİSTİK Twist Online Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940 " adresini kullanabilirsiniz. Ürününüz ilgili birimimize ulaştığında ödeme tipine göre işleminiz başlatılmış olur ve ürün bedeli hesabınıza iade edilir. Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp, üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz. İade talebinizin durumunu yine Hesabım sayfasında yer alan “İadelerim” bölümünden takip edebilirsiniz.

Mağazadan tarafıma gönderilen ürünü nasıl iade edebilirim?

İadeni MNG KARGO şubelerinden aşağıdaki adrese gönderirsen kargo masrafları tarafımıza aittir.

Mağazadan sana gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsin. Formu yazdırıp , üzerindeki talimatları takip ederek iade işlemini tamamlayabilirsin.

Formu bastırma imkanın yok ise paketinin üzerine aşağıdaki bilgileri yazabilirsin.

ARVATO LOJİSTİK Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940 

"Karşı ödemelidir (Ücret Alıcı-ÜA) MNG Kargo Müşteri No: 719031717"

Mağazalarınızdan değişim yapabilir miyim?

Mağazalarımızdan faturanı beyan ederek kullanılmamış ürünlerinin değişimini 45 gün içinde yapabilirsin.

Mağazalarınızdan iade yapabilir miyim?

Mağazalarımızdan faturanı beyan ederek kullanılmamış ürünlerini iade edebilirsin.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim alınan tarihten itibaren ilk ondört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağın iadelerde de, aldığın ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsin.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

www.twist.com.tr'den form doldurarak gerçekleştirdiğin tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. Ancak ürün iadeni MNG KARGO dışında başka bir kargo firmasından yaptığında karşı ödeme ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

Her türlü ödemede, tarafımızdan bankana tüm tutar iade edilir. Ödemeni taksitli olarak yaptığında, iaden her ay kartına, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartına her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankandan alabilirsin. Ayrıca, ekstrende iade işlemini görebileceksin.

Not: Ödemesini yapmış olduğun taksit tutarları, ilk ekstren ile birlikte kredi kartına artı bakiye olarak yansıyacaktır.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

www.twist.com.tr, iade ettiğin ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İaden kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iaden gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksin. İadenin hesabına yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

İade koşulları nelerdir?

Ürünlerin orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanması gerekmektedir.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.